“Ser deserowy” oferuje nowe słodko-pikantne doświadczenia

Dzięki innowacyjnym formatom inspirowanym deserami i nowym słodko-pikantnym doświadczeniom, “ser deserowy” może sprawić, że danie z sera znów będzie ekscytujące.

  • Utwórz kategorię “ser deserowy”

Ponieważ zacierają się granice między słodkimi i pikantnymi potrawami, marki serów mają okazję oferować gotowe rozwiązania, które zacierają naturalne sery i desery.

  • Umieść ser na krótkiej liście opcji deserowych

Dzięki innowacyjnym formatom inspirowanym deserami i nowym słodko-pikantnym doświadczeniom, ser może odegrać większą rolę w ekscytującym ostatnim daniu posiłku.

  • Łączenie regionalnych potraw i aromatów

Nowatorski “ser deserowy” może kojarzyć się z żywnością fusion i smakami z różnych regionów. Marki mogą eksplorować koncepcję kombinacji smakowych East-meets-West (np. Pierogi ze słodkim serem) i North-meets-South (np. ser o smaku dulce de leche).

Granice słodkich i pikantnych potraw zacierają się

Aby odwrócić uwagę konsumentów od wysokiego poziomu cukru w słodkich produktach, niektórzy producenci wprowadzają produkty, które pochylają się nad pikantnymi, zamiast skupiać się wyłącznie na słodyczach. Słodkie potrawy, takie jak desery, zawierają już warzywa, które mają profil smakowy, który naturalnie łączy pikantne i słodkie (np. marchew, dynia piżmowa i słodkie ziemniaki). W czekoladowych słodyczach marki eksplorują nieoczekiwane smaki serów, w tym tradycyjne, takie jak ser pleśniowy, manchego i edam.

W ostatnich latach obserwuje się zacieranie granic pomiędzy potrawami słodkimi a słonymi. Konsumenci coraz częściej łączą niekonwencjonalne, a wręcz czasami dziwne smaki, aby zwiększyć wachlarz doznań organoleptycznych. Otwiera to nowe możliwości producentom serów, którzy poprzez wzrastający trend mieszania słodko-słonych aromatów, mogą zaoferować swoje produkty jako składnik tradycyjnych deserów spożywanych na koniec posiłku, np. mascarpone w tiramisu czy serek śmietankowy w serniku.

Ser to właściwa platforma zachęcająca do prób i eksploracji

 

 

Jeśli chodzi o próbowanie nowych smaków, konsumenci serów są żądni przygód. Na głównych rynkach europejskich, wśród konsumentów, którzy określają się jako bardzo lub nieco żądni przygód, około połowa twierdzi, że lubi próbować smaków, których wcześniej nie próbowali w serze.

Chociaż w ciągu ostatnich dwóch lat wygoda i znajomość były modnymi słowami określającymi innowacje smakowe, dowody sugerują, że konsumenci znów stają się bardziej odważni. Zdecydowana większość konsumentów na głównych rynkach europejskich twierdzi, że są bardziej otwarci na próbowanie nowych smaków niż kiedyś. Od jednej na pięć do jednej na cztery osoby twierdzi, że chce zobaczyć więcej słodkich smaków w pikantnych potrawach.

Definicja żywności deserowej jest elastyczna w oczach konsumentów

Po daniu głównym konsumenci jedzą szeroki repertuar żywności i napojów. Ser jest w menu prawie jednego na pięciu konsumentów w Wielkiej Brytanii; we Francji jest to 62% konsumentów.

Definicja deseru jest elastyczna. W Wielkiej Brytanii 49% konsumentów deserów zgadza się, że desery hybrydowe (np. sernik crème brulée) są atrakcyjne. W Polsce 72% osób jedzących desery twierdzi, że powinno być więcej innowacyjnych deserów.

 

 

Produkty “ser deserowy” oferują gotowe rozwiązania, które rozmywają sery i desery.

Innowacyjne formaty inspirowane deserami mogą sprawić, że ser na koniec posiłku znów będzie ekscytujący.

  1. Gorgonzola torta

Rising Sun Farms Gorgonzola Cheese Torta składa się z gorgonzoli zmieszanej z serem śmietankowym i gruszkami, zwieńczonej prażonymi orzechami laskowymi i żurawiną (Kambodża).

 

 

 

    2. Cheddar profiteroles

M&S Food Molten Cheddar Cheese Profiteroles to bułeczki choux wypełnione bogatym i kremowym sosem serowym cheddar zwieńczone serem pecorino (Irlandia).

 

   3. Mascarpone i ciasto owocowe gouda

Milbona Mascarpone Fruit Speciality with Gouda & Hazelnuts składa się z mascarpone i gouda, z morelami, orzechami laskowymi i daktylami (Niemcy).

 

 

Przełam normy kategorii serów dzięki kombinacjom smakowym Wschód spotyka się z Zachodem , Północą i Południem

W Azji gastronomia pomogła zwiększyć popularność deserów na bazie sera (np. tarty serowej).

Azja pozostaje niezawodnym źródłem inspiracji dla marek serów, które chcą łamać normy kategorii. Nowatorski “ser deserowy” może oferować kombinacje smakowe Wschód spotyka się z Zachodem, a także z Północą i Południem.

Na rynkach europejskich nabywcy sera z pokolenia Z*, którzy są mniej przywiązani do tradycji niż starsze pokolenia, będą otwarci na produkty, które zacierają i łączą żywność i smaki.

Arla Taste Thailand Świeży ser o smaku chili i imbiru

 

Desery mrożone

Sernik Camembert Maeil Sangha Cheese jest warstwowy z białymi blachami do ciasta, pieczonym serem śmietankowym i musem camembert i pokryty miękką kasetą (Korea Południowa).

 

Lody

Häagen-Dazs Four Cheese & Honey Ice Cream Sandwich zawiera camembert, gorgonzolę, goudę i ser śmietanowy, z sosem miodowym, panierą camembert i waflami serowymi (Japonia).

 

Wyroby czekoladowe

Lotte Crunky Cheddar Cheese & Parmezan Flavoured Crunchy Chocolate można podgrzewać w tosterze piekarnika, aby uzyskać kruchą i chrupiącą konsystencję (Japonia).

 

 

 

 

Szansa

Aby ser odgrywał większą rolę jako deser, marki mogą oferować gotowe rozwiązania, które zacierają naturalne sery i desery. “Ser deserowy” może dostarczyć nowych słodko-pikantnych wrażeń w formatach inspirowanych deserami. Marki mogą kojarzyć się z żywnością fusion i smakami z różnych regionów, z kombinacjami smakowymi Wschód spotyka się z Zachodem i Północ-spotyka Południe.