Pistacja jest popularną przekąską orzechową w szczególności w Chinach. Jej wszechstronność jako nowego smaku sprawia, że można go rozszerzyć na różne kategorie, aby przyciągnąć konsumentów nowym i ekscytującym profilem smakowym.

 

  • Spraw, aby jedzenie było modne i dekadenckie dzięki pistacjom

Producenci mogą wykorzystać krem pistacjowy, aby zaoferować luksusowy nowy smak, a także modny wizerunek. Ponadto marki mogą wykorzystać kultowy kolor pistacji, aby się wyróżnić.

  • Napój o smaku Pistacjowym ma potencjał

Pojawia się mleko, lody, jogurty, napoje, desery, czekolady pistacjowe które mogą przemawiać do konsumentów jako nowa oferta w produktach.

 

Pistacje mają ogromny potencjał wzrostu

  • Pożywny orzech

Pistacja jest znana jako popularny orzech o wysokiej wartości odżywczej. Są wolne od cholesterolu i są doskonałym źródłem witamin i minerałów. 48% konsumentów jest skłonnych zapłacić więcej za orzechy i nasiona, które uzupełniają niektóre składniki odżywcze.

  • Apetyczny, żywy kolor

Zielony kolor Pistacji nadaje mu silny wizualny sygnał, dzięki czemu przyciąga wzrok i łatwo rozpoznawalny. Rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych i na platformach e-commerce i może odegrać aktywną rolę w wywieraniu trendu (według Mintel).

Pistacje dodają poczucia elementu luksusu w różnych kategoriach.

 

Wykorzystaj ten orzech w większej liczbie kategorii

Pistacje są jednym z najczęściej spożywanych orzechów przez konsumentów w szczególności chińskich, ale nie znajduje to odzwierciedlenia w szerszej innowacyjności produktów. Według badań Pistacje stanowiły tylko 4% wszystkich nowych przekąsek na bazie orzechów / nasion w ciągu ostatnich dwóch lat, a smak pistacjowy jest rzadziej używany w kategoriach takich jak pieczywo i produkty spożywcze. A zasługuje na więcej uwagi.

W Chinach istnieje potencjał do wykorzystania pistacji w większej liczbie produktów, aby zwiększyć atrakcyjność i napędzać ten pojawiający się trend. Marki żywności i napojów mogą czerpać inspirację z innych rynków, takich jak Japonia, gdzie produkty pistacjowe są popularne.

 

Krem pistacjowy odnotował silny wzrost globalny w nowych produktach spożywczych wprowadzanych na rynek na całym świecie w ciągu ostatnich trzech lat. Zastosowanie kremu pistacjowego daje poczucie luksusu, i jest wszechstronnie wzbogacającym elementem dla większej liczby kategorii żywności. Ustanawia pistacje jako składnik charakterystyczny aczkolwiek luksusowy. Trend ten rozpoczął się w piekarnictwie i deserach, a obecnie rozszerza się na sąsiednie kategorie, takie jak nabiał, lody i napoje.

 

 

Żywe zielone zabarwienie Pistacji sprawia, że idealnie nadaje się do przyciągania wzroku do produktu na półce.

Produkty spożywcze i napoje mogą sprawić, że pistacja stanie się charakterystycznym składnikiem, podkreślając jego kultowy kolor. Co więcej, produkty mogą wykorzystywać wizualne wskazówki pistacji, aby przyciągnąć konsumentów, którzy szukają modnych przekąsek.

SZANSA

Pistacja jest znana jako popularna przekąska orzechowa wśród konsumentów. Jednak smak pistacjowy pozostaje niszowy. Oprócz dobrze przyjętej wartości odżywczej, żywe zielone zabarwienie pistacji nadaje mu również silny sygnał wizualny, co sprawia, że jest on atrakcyjny i silnie wyróżniający się. Wykorzystując potencjał formatu pistacjowego (np. krem pistacjowy, kawałki pistacjowe), marki spożywcze i napojów mogą opracować nowatorskie produkty smakowe, aby wykorzystać ten pojawiający się trend.