Innowacje

Innowacje w aromatach spożywczych

Wmacniacz soli plus SET Flavours

Salt Enhancement Technology daje możliwość zastąpienia od 25 do 40% soli w dowolnym produkcie gotowym bez niepożądanych efektów dla smaku i bez innych na przykład często spotykanych metalicznych posmaków.
Bardzo czysta, transparentna oraz wydajna technologia!
Proces technologiczny jest stabilny termicznie i nie wpływa na profil smaku finalnego produktu. 
Rozwiązanie Salt Enhancement Technology jest jednym z najlepszych sposobów uzyskiwania słonego smaku z dostępnych na rynku!

Rekomendujemy stosowanie kombinacji proszku Wzmacniacz Soli A1402 z płynną wersją Wzmacniacz Soli (zalecane dawki: odpowiednio 0,3% i 0,1%). Nowoczesna i innowacyjna technologia oparta jest na wyjątkowej, idealnie wyważonej kombinacji naturalnych składników, odtwarzających sensoryczne działanie soli- i nie są to tylko nuty umami i kokumi.
Przebadane laboratoryjnie procesy gwarantują lepszy smak przy mniejszym dodatku soli, zastępując jej pozostałą część naturalnym aromatem Flavours Factory.

Innowacje w aromatach spożywczych

Fat Replacer NAT

Redukcja tłuszczu z diety jest głównym celem dietetycznym wielu konsumentów. Trendy żywieniowe,  rekomendacje grup społecznych promujących zdrowy tryb odżywiania powoduje, że społeczeństwo wybiera żywność i napoje o naturalnie niskiej zawartości tłuszczu, a także szybko rosnącą gamę gotowych produktów i napojów o obniżonej zawartości tłuszczu i beztłuszczowych.

Stworzyliśmy w laboratorium Flavours Factory aromat Fat Replacer NAT, którego zastosowanie pozwala zastąpić 25% tłuszczu lub oleju w gotowym produkcie takim jak na przykład sos lub kiełbasa.

Rekomendujemy również stosowanie aromatu Fat Replacer NAT  w produktach cukierniczych, pieczywie i mieszankach piekarniczych, mrożonych deserach i mieszankach mlecznych, produktach orzechowych, produktach zbożowych, makaronie, muesli i batonach przekąskowych oraz sosach.

Gotowy produkt z gwarancją zachowania przyjemności i odczucia walorów smakowych
Deklaracja: naturalny aromat

Innowacje w aromatach spożywczych

M-masker

 

Rynek przetwórstwa mięsnego jasno komunikuje swoje potrzeby, które wynikają wyraźnie ze zmieniających się nawyków konsumenckich a także możliwości zakupowych. W Dziale R&D Flavours Factory od wielu lat prowadzimy badania, które mają na celu stworzenie innowacyjnych aromatów, które zagwarantują charakterystyczny smak, a także pokryją niepożądane nuty.

Jednym z efektów jest aromat M- masker znacząco wpływa na poprawę smaku oraz aromatu wyrobów mięsnych z użyciem MOM.

 

Innowacje w aromatach spożywczych

S-masker

Kreatorzy aromatów od lat intensywnie pracują nad metodami, które pozwolą na zneutralizowanie niepożądanych nut słodzików. 

Zmieniające się trendy żywieniowe powodują, że rośnie  zapotrzebowanie  na produkcję napojów niskocukrowych, dietetycznych,  zamienników posiłków oraz suplementów diety. Powiązane jest to z koniecznością naukowego opracowania środków maskujących mających na celu modulowanie smaku oraz tworzenie dedykowanych profili smakowych.

W Flavours Factory od lat prowadzimy badania z wymiernymi efektami tworzenia aromatów S-masker, z powodzeniem wykorzystywanych w wymienionych gałęziach przemysłu. Aromat doskonale kryje posmak słodzików chemicznych.

Flavours Factory aromaty spożywcze innowacyjne

Skontaktuj się z doradcą Flavours Factory

Jesteś zainteresowany kompleksową ofertą? Masz pytania? Wypełnij formularz kontaktowy