Pojęcie odpustu zyskuje na znaczeniu w niepewnych czasach

Mówienie o pobłażaniu jest niezwykle aktualne, a świat powoli dostosowuje się do nowej normalnej rzeczywistości po narzuconych przez pandemię blokadach i rosnących kosztach utrzymania. W tym kontekście oddawanie się jedzeniu i piciu nabiera nowego znaczenia i znaczenia dla konsumentów, jako środek ucieczki, odprężenia i lęku, poprawienia nastroju i przynoszącego chwile szczęścia.

Pobłażliwe innowacje smakowe stanowią wyzwanie w trudnym klimacie gospodarczym, ale mogą prowadzić do sukcesu, jeśli są dobrze przemyślane i realizowane.

Niepewność gospodarcza i rosnące koszty utrzymania mogą sprawić, że konsumenci będą ostrożniej podchodzić do zakupu produktów o zupełnie nowych lub nieznanych profilach smakowych; Są bardziej skłonni unikać wydawania pieniędzy na coś, co może im się nie podobać.

Jednak “efekt szminki” odnosi się do psychologicznej potrzeby konsumentów, aby nagradzać się przystępnymi cenowo smakołykami w niepewnych i trudnych czasach. Historycznie kategorie takie jak czekolada, kawa i alkohol skorzystały na spowolnieniu gospodarczym, kiedy konsumenci nie mogli sobie pozwolić na droższe smakołyki, a zatem zwrócili się do kategorii pobłażliwych potraw i napojów, aby poprawić swój nastrój.

Wszelkie eksperymenty smakowe produktu powinny być dobrze przemyślane; Znajomość istniejących smaków ma przynieść konsumentom komfort i skojarzenia z dobrymi wspomnieniami z przeszłości. Na przykład 54% amerykańskich konsumentów czasami próbuje nowych smaków deserowych i cukierniczych, a 33% robi wszystko, aby to zrobić.

  • Czysta przyjemność i eskapizm

Pomimo dążenia do prowadzenia zdrowszego stylu życia, popyt na produkty pobłażliwe pozostaje wysoki, stwarzając markom możliwości podniesienia ich pobłażliwych atrybutów, aby zapewnić chwile czystej przyjemności smakowej i eskapizmu.

  • Lepsze pozycjonowanie dla Ciebie

Pobłażliwe produkty mogą próbować odkrywać lepsze dla ciebie cechy, które mogą pomóc im przeformułować ich pobłażliwe pozycjonowanie i odwołać się do bardziej prozdrowotnych konsumentów.

  • Doświadczenia sensoryczne

Zaangażowanie wszystkich innych zmysłów poza smakiem może pomóc w podniesieniu pobłażliwego pozycjonowania produktów i pomóc wzmocnić nowe / stare / znane z nowymi zwrotami w tych profilach smakowych.

 

CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ I ESKAPIZM

Podjadanie jest ważną częścią codziennych nawyków żywieniowych dla zdecydowanej większości konsumentów.

Przekąski często dają konsumentom możliwość odpocząć od swoich obowiązków. Znaczna liczba konsumentów podjada w celu zaspokojenia pragnienia, jako uczta lub w celu złagodzenia nudy i stresu. W Indiach prawie połowa konsumentów podjada, aby poprawić sobie nastrój.

Daje to markom przekąsek możliwość wprowadzania innowacji z myślą o powyższych potrzebach konsumentów i tworzenia ofert, które mogą dać konsumentom chwile eskapizmu i czystej satysfakcji.

Pobłażliwe produkty mogą mieć wysoką zawartość kalorii, co może być zniechęcające dla niektórych konsumentów dbających o zdrowie.

Jednak pobłażliwość nie musi być duża. Produkty wielkości kęsa mogą zaoferować konsumentom bardzo potrzebną satysfakcję z bogatych i wyrafinowanych produktów oraz zmniejszyć poczucie winy za nadmierne spożywanie kalorii / tłuszczu / cukru.

39% konsumentów czekolady w Wielkiej Brytanii zgadza się, że zmniejszenie porcji lub wielkości opakowań czekolady jest dobrą alternatywą dla zmniejszenia zawartości cukru.

Jak dostarczyć mniej słodkiego pobłażania?

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi wysokiego spożycia cukru i nadal chcą ograniczyć cukier w swojej diecie. Prowadzi to do tego, że więcej osób szuka mniej słodkich alternatyw dla podjadania.

Naturalne roztwory o niskiej zawartości cukru mogą być alternatywą. Agawa oferuje niższy indeks glikemiczny niż cukier, a ponieważ jest słodsza, potrzeba mniej.

Aromat jest również potężnym atrybutem, oferującym właściwości redukujące cukier poprzez zmianę postrzegania słodyczy.

Lżejsze tekstury mogą stanowić aureolę zdrowia dla pobłażliwych kategorii

Tekstury mogą odgrywać ważną rolę w postrzeganiu żywności. Takie konsystencje – jak kremowe, bite lub puszyste – mogą przynieść skojarzenie bycia zdrowszą opcją, szczególnie w kategoriach pobłażliwych.

Kształtujący się trend

Pobłażliwa żywność komfortowa, która może pomóc konsumentom poprawić nastrój i wspierać dobre samopoczucie psychiczne, często może prowadzić do obaw o przyrost masy ciała, co może powodować większy stres i powodować długoterminowy, przeciwny i niepożądany efekt.

Dlatego marki muszą być świadome problemów zdrowotnych podczas wprowadzania innowacji w przestrzeni odpustowej.

 

W dłuższej perspektywie koncepcja “uważnego pobłażania” będzie kształtować scenę, w której marki rozważą wprowadzenie na rynek pobłażliwych, luksusowych i “przesadnych” produktów z atrybutami bezpieczeństwa zdrowotnego, aby pomóc konsumentom w osiągnięciu ich złożonych celów w zakresie dobrego samopoczucia.

Więcej informacji : info@flavoursfactory.com